Ad
Ad
Ad
Biznes

Sprzedaż mieszkania: o czym warto pamiętać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nieruchomości Celestynów, mieszkania Warszawa czy domy na sprzedaż – zapewne te i wiele innych podobnych fraz sprawdzają osoby, które chcą sprzedać daną nieruchomość. Niezależnie od tego z jakim rodzajem własności mamy do czynienia bardzo ważne jest to, aby pamiętać o kilku kluczowych obowiązkach sprzedającego. Najważniejsze z nich wskazujemy w tym poradniku.

Od czego zacząć?

Mając nieruchomość na sprzedaż w Celestynowie warto zrobić rekonesans wśród ofert. Zobaczyć, jaka jest cena za metr kwadratowy w podobnym standardzie i do tego dostosować własną propozycję. Jeżeli nie mamy na to czasu, wówczas warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości lub rzeczoznawcy. Pozwoli to na oszczędność czasu i z pewnością większy zysk.

Kwestie podatkowe

Sprzedając mieszkanie musimy pamiętać również o kwestiach podatkowych. Dużo zależy od tego, ile czasu byliśmy właścicielami i czy zamierzamy z tych środków pokryć zakupów innej nieruchomości. Wysokość podatku bywa różna i najczęściej wskazany jest określony czas, w którym należy uregulować płatność. Wiedzę z tego zakresu będą mieli na pewno specjaliści w biurach nieruchomości lub eksperci podatkowi. Można również zapytać o wysokość podatku we właściwym urzędzie skarbowym.

Realizacja transakcji

Zdarzają się sytuacje, gdy przez brak odpowiedniej wiedzy, narażeni jesteśmy na dodatkowe stary i konsekwencje prawne. Wiele jest sytuacji, w której ktoś stracił nieruchomość przez niewłaściwe zapisy w umowie czy też brak podpisu notariusza. Z tego względu tak ważne jest to, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Umowę dotyczącą sprzedaży nieruchomości możemy przygotować samodzielnie lub też zlecić ją prawnikowi. Istnieje wiele gotowych druków, jednak nie warto brać je za pewnik. Duży wpływ na ostateczne zapisy ma to, jak kupujący nabywa nieruchomość. Inne obowiązki będą w przypadku sprzedaży gotówkowej, jeszcze inne, gdy w grę wchodzi kredyt hipoteczny.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam szybko i sprawnie sprzedać daną nieruchomość. Celestynów, Warszawa, Kraków, Poznać itp. – w każdym z tych miejsc ceny mogą różnić się od siebie, jednak założenia dotyczące zapisów prawnych będą takie same, dlatego nie można ich lekceważyć. W przypadku braku wiedzy niezbędna będzie konsultacja z biurem nieruchomości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nieruchomości Celestynów.

Comments are closed.