Ad
Ad
Ad
Biznes

Czy remont drogi musi negatywnie wpływać na płynność ruchu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Remonty drogowe to codzienność na polskich jezdniach. Prace remontowe świadczą jednak o tym, że zarządcy dróg dbają o komfort i bezpieczeństwo kierujących. Niska jakość dróg znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy kierowców. Czy remonty wpływają negatywnie na płynność ruchu?

Planowanie remontów: od projektu po realizację

Każdy remont drogowy jest szczegółowo planowany – bez względu na to, czy dotyczy niewielkiego odcinka jezdni czy przebudowy węzła komunikacyjnego. Planowanie remontu to przede wszystkim ustalenie, czy na danym odcinku zostanie zamknięty ruch, czy też możliwe będzie stworzenie przejazdów. Zdecydowana większość prac remontowych pozwala na zachowanie płynności ruchu, chociaż jest on spowolniony. A tym celu tworzone są zwężenia, ale też ruch naprzemienny. Tworzenie takich rozwiązań umożliwiają podstawy drogowe oraz odpowiednie znaki i tablice.

Podstawy drogowe – co musimy o nich wiedzieć?

Podstawa drogowa to element niezbędny podczas planowania jakichkolwiek remontów drogi, ale też produkt, który doskonale sprawdza się podczas prac na parkingach czy w czasie organizacji eventów. Jedne z najchętniej kupowanych podstaw na polskim rynku znaleźć można na stronie Nicrobase.pl. Podstawy tego producenta tworzone są z PVC pochodzącego z recyklingu – oznacza to, że firma wspiera środowisko naturalne oraz jego ochronę. Prezentowane podstawy posiadają budowę modułową, dzięki czemu mogą być łączone ze sobą, tworząc szersze i stabilniejsze podstawy. Proces łączenia nie wymaga żadnych klejów czy złączek. Dzięki uniwersalnym otworom montażowym podstawy te pozwalają na osadzanie na nich wszystkich rodzajów znaków drogowych, jak również tablic informacyjnych czy słupków ostrzegawczych.

W jaki sposób wykorzystywane są podstawy drogowe?

Podstawową rolą podstaw drogowych jest umożliwianie ustawiania znaków drogowych w dowolnych miejscach, bez konieczności kotwiczenia ich na stałe. Rozwiązanie to jest niezwykle potrzebne i wygodne podczas remontów, gdyż pozwala na ostrzeżenie kierujących pojazdami o utrudnieniach na kilkaset metrów wcześniej. Dzięki podstawom drogowym i znajom ostrzegawczym kierujący mogą zwolnić i zorientować się w zmianach, które zaszły na drodze. Podstawy drogowe wykorzystywane są także na parkingach, kiedy konieczne jest wyłączenie konkretnej przestrzeni z ruchu. Dzięki podstawom możliwe jest również ogradzanie scen podczas organizacji eventów. Podstawy podtrzymują wtedy barierki.

 

 

Comments are closed.