Ad
Ad
Ad
Biznes

Jak wybrać dobrego adwokata?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Problemy prawne mogą dotyczyć każdego z nas. Część z nich uda się rozwiązać po zasięgnięciu jednorazowej porady prawnej, inne natomiast wymagają zaangażowania profesjonalnego pełnomocnika, jakim jest dobry adwokat. Ponieważ niejednokrotnie wynik sprawy może mieć ogromny wpływ na nasze życie lub przyszłość naszych bliskich, wybór odpowiedniej kancelarii adwokackiej to nie lada wyzwanie.

Dlaczego właściwy wybór adwokata jest tak ważny?

Jak wspomniano, od wyboru adwokata i sposobu, w jaki poprowadzi sprawę, może zależeć wiele kwestii: uniknięcie kary w postępowaniu karnym, wysokość zasądzonych alimentów, sprawne i zgodne z prawem funkcjonowanie naszej firmy. Należy przy tym pamiętać, że ze względu na swój charakter wiele spraw potrafi ciągnąć się przez długie lata, bowiem wymagają one przesłuchania szeregu świadków czy zasięgnięcia opinii biegłych. Wybierając obrońcę czy pełnomocnika należy pamiętać o tym, że współpraca może trwać przez kilka lat i na każdym jej etapie konieczne będzie zaufanie, że działania pełnomocnika czy obrońcy są poparte jego wiedzą i doświadczeniem, a ponadto są podejmowane w celu ochrony interesu klienta.

Opinie o adwokatach

Pierwszym krokiem powinno być zasięgnięcie opinii o adwokatach. Czasem warto zapytać znajomych czy korzystali z usług którejś z lokalnych kancelarii i mogą wypowiedzieć się na ich temat. Coraz częściej zdarza się, że ludzie nie chcą dzielić się swoimi prywatnymi doświadczeniami i takie informacje zachowują wyłącznie dla siebie. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak poczytanie opinii i komentarzy w Internecie. Opinie o adwokatach można znaleźć nie tylko na wizytówkach w mapach Google, lecz również na szeregu portali branżowych oraz lokalnych forach internetowych

Sprawdzenie specjalizacji wybranego adwokata

Kolejnym krokiem jest upewnienie się czy wybrany specjalista specjalizuje się w tej dziedzinie prawa, z zakresu której szukamy pomocy. I tak przykładowo wybitny specjalista od prawa karnego niekoniecznie będzie dobrym wyborem przy podczas sprawy o podział majątku wspólnego po rozwodzie. Informacje o rodzaju prowadzonych spraw kancelarie adwokackie umieszczają na swoich stronach internetowych.

Spotkanie w kancelarii adwokackiej

Ostatnim krokiem jest spotkanie w kancelarii adwokackiej. Warto odpowiednio się do niego przygotować: zabrać wszelkie niezbędne dokumenty związane ze sprawą oraz wynotować sobie pytania i wątpliwości, na które oczekujemy odpowiedzi. Dobry adwokat powinien podczas rozmowy nie tylko przedstawić zaproponowane rozwiązanie, omówić dostępne środki prawne, lecz również lojalnie poinformować o ewentualnym ryzyku i wysokości kosztów związanych z prowadzeniem sprawy.

Comments are closed.