Ad
Ad
Ad
Biznes

Nowoczesne podstawy drogowe dla większego bezpieczeństwa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Aby zminimalizować liczbę stłuczek i groźnych wypadków, służby stosują specjalne oznaczenia. Urządzenia BRD to elementy infrastruktury organizujące ruch i informujące kierowców o zasadach panujących na danym odcinku. Czytelne oznaczenia zwiększają bezpieczeństwo kierowców, pieszych, osób pracujących na drodze oraz znajdujących się na terenach przyległych. Aby znak czy tablica informacyjne dobrze spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio zamontowane. Do ustabilizowania znaków pionowych służą specjalne bazy.

Z czego wykonane są nowoczesne podstawy drogowe?

Urządzenia BRD to znaki pionowe, sygnalizacja świetlna (również wahadłowa, tymczasowa), słupki, zapory drogowe, progi zwalniające, fale świetlne, tablice informacyjne, taśmy, ogrodzenia i pachołki – wszystkie umieszczane na i przy drogach elementy mające charakter informacyjny i ostrzegawczy. Szczegółowe zasady oznaczania dróg określa prawo, a dokładniej – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.

Znak dobrze spełnia swoją rolę tylko wtedy, kiedy jest czytelny i dobrze ustabilizowany. Jeszcze do niedawna znaki unieruchamiane były przy pomocy felg, betonowych, ciężkich bloków albo worków z piaskiem. Odpowiedzią na potrzeby rynku są nowoczesne podstawy drogowe o uniwersalnej konstrukcji. Proste w montażu, płaskie bazy wyposażone są w otwory montażowe kompatybilne z każdym znakiem o standardowej konstrukcji. Znak umieszczony w bazie pewnie przylega do podłoża, nie przekręca się i nie przesuwa niezależnie od warunków atmosferycznych. Popularne modele wykonane są z PVC – tworzywa sztucznego o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, mróz, wysoką temperaturę i wodę.

Nowoczesne podstawy przyjazne planecie

Na szczególną uwagę zarządców dróg, służb porządkowych i firm zajmujących się remontami nawierzchni zasługują podstawy dostępne na stronie nicrobase.pl. W ofercie polskiego producenta znajdują się dwa modele baz o zróżnicowanych wymiarach. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały powstałe w procesie recyklingu. Przemyślana konstrukcja podstaw umożliwia łączenie ich w duże platformy przystosowane do ciężkich tablic oraz umożliwia ich sprawny transport.

Comments are closed.