Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Romantyczny ogród – inspiracje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wykreowanie niebanalnej przestrzeni ogrodowej nie jest dzisiaj trudne – szeroki wybór mebli ogrodowych oraz dodatków pozwoli na stworzenie wygodnego miejsca do relaksu. Romantyczny ogród to jedna z ciekawszych propozycji na zaaranżowanie przestrzeni. Jakie elementy wykorzystać, by stworzyć wyjątkowy, romantyczny ogród?

Jak zaaranżować romantyczny ogród?

Nie ma wątpliwości, że romantyczny ogród to miejsce, gdzie pierwsze skrzypce gra natura. Wysokie rabaty z kwiatami, kwitnące krzewy i drzewa, wypielęgnowane trawniki, byliny – wszystko to znajdziemy w romantycznym ogrodzie. Miejsce wypoczynkowe powinno być usytuowane w przestrzeni, z której możliwe jest obserwowanie jak największej części ogrodu. Kluczem są oczywiście meble – romantyczny ogród warto zaaranżować w bieli. Białe meble ogrodowe to np. komplety technorattanowe – w rozbudowanych kolekcjach znaleźć można zarówno kompaktowe komplety kawowe, jak i zestawy wypoczynkowe. Meble technorattanowe na długi czas zachowają doskonały wygląd – wszystko za sprawą starannie dobranych materiałów i tworzyw. Alternatywą są meble wykonane z naturalnego rattanu – jasne meble rattanowe są wyplatane ręcznie, co nadaje im niepowtarzalnej formy. Pnącza rattanowe pozyskiwane są z plantacji o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu produkcja mebli nie zagraża środowisku naturalnemu.

Romantyczny ogród w świetle lamp

W czasie lata odpoczynek w ogrodzie przeciąga się często aż do wieczora. Zapadający zmierzch nie musi być powodem do powrotu do domu. Romantyczny ogród warto uzupełnić o praktyczne oświetlanie, np. lampy solarne w kształcie klasycznych lampionów. Lampy takie tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, mogą być one ładowane na dwa sposoby: poprzez energię słoneczną oraz kabel USB.

Comments are closed.