Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna drewniane a okna drewnopodobne: najważniejsze różnice

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna drewniane są gustowną ozdobą każdego wnętrza. Producenci okien oferują dwa typy okien o naturalnym, ciepłym wykończeniu: wykonane w całości z naturalnego drewna albo PCV o naturalnym wykończeniu. Jakie są najważniejsze różnice między oknami drewnopodobnymi a drewnianymi? Na jaki model warto się zdecydować? Sprawdź nasze rady!

Jakie są różnice między oknami drewnopodobnymi a drewnianymi? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, jakie są różnice między oknami drewnopodobnymi a drewnianymi? Na pierwszym miejscu wymienić należy cenę. Modele wykonane w całości z naturalnego surowca są znacznie droższe niż okna z lekkiego tworzywa sztucznego.

Drewno wyróżnia się dobrymi parametrami (w szczególności dźwiękoszczelnością i termoizolacyjnością). Z drugiej strony, wystawione na działanie czynników zewnętrznych drewno może pęcznieć, wypaczać się i pękać. Z tego powodu należy poświęcić mu sporo uwagi – regularnie go impregnować, zabezpieczać i odświeżać lakier. Modele z PCV są znacznie bardziej praktyczne. Wysokogatunkowe tworzywo sztuczne łatwo utrzymać w nienagannej czystości. Profile nie niszczeją pod wpływem wilgoci, promieniowania UV i skrajnych temperatur i nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę. Usunięcie z okien zabrudzeń nie przysparza najmniejszych trudności.

Efekt wizualny

Obawiasz się, że modele z PCV będą jedynie marną imitacją okien drewnianych? Nic bardziej mylnego! Okna drewnopodobne oferowane przez najlepszych producentów na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od oryginału. Użycie wysokiej klasy materiałów i nowoczesne metody produkcji gwarantują fenomenalny efekt.

Comments are closed.