Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Kiedy najlepiej skorzystać z odzyskiwania odszkodowania?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawialiście się może nad tym, kiedy można skorzystać z dochodzenia odszkodowań. Kiedy możliwe jest odzyskiwanie odszkodowań? Od czego zależy wysokość roszczenia, o które możemy wystąpić? Jeżeli chociaż na jedno z pytań padłą odpowiedź twierdząca, to ten artykuł jest przeznaczony właśnie dla was. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na właśnie te zagadnienia.

Warunek podstawowy i niezbędny

Podstawowy warunek, dzięki któremu możliwe jest dochodzenie odszkodowań może się wydać wam oczywisty. Ale niech to was nie zmyli. Jest on oczywisty, ale nie wszyscy zdają sobie z niego sprawę. Czasem okazuje się, że odzyskiwanie odszkodowania nie ma szansy na powodzenie. Dlaczego tak jest? Przyczyna jest prosta. Aby odzyskiwać odszkodowanie poszkodowany mu mieć ku temu podstawy. Czyli szkoda musi być realna i wyrządzona pokrzywdzonemu. I należy pamiętać o tym, że odzyskać odszkodowanie można tylko z polisy sprawcy. To jest podstawowy i niezbędny warunek. Musimy mieć podstawy prawne, aby rozpocząć dochodzenie odszkodowań.

Najlepiej jest powierzyć to, firmie, która zawodowo się tym zajmuje. Nawet, jeśli w grę wchodzi dochodzenie odszkodowań Poznań, warto wiedzieć, że można powierzyć to postępowanie, firmie nawet z drugiego końca kraju. Ale oczywiście, jeśli ktoś stawia na chęć współpracy z lokalną firmą, bliską jego miejscu zamieszkania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć taką w swojej okolicy.

Od czego zależy wysokość roszczenia?

Tutaj sprawa jest stosunkowo prosta. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że kwota roszczenia, którego można dochodzić zależy od rodzaju polisy. To jest kluczowa sprawa. Dlatego zanim zaczniemy proces odzyskiwania odszkodowań, warto dokładnie zbadań rodzaj polisy i dostosować do niej cały proces. Dlatego też warto, skorzystać z usług wyspecjalizowanych podmiotów, które przeprowadzą nas przez cały proces bardzo sprawnie.

Kiedy można odzyskiwać odszkodowanie OC?

Jeżeli chodzi o termin, w którym można przeprowadzić odzyskiwanie odszkodowania OC, to należy pamiętać, że można zrobić to tylko w określonym terminie. Licząc od dnia wydania decyzji o wypłacie odszkodowania, mamy na to 3 lata. Aby móc je odzyskiwać, ważne jest jeszcze to, aby nie została zawarta ugoda z ubezpieczycielem.

Comments are closed.