Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Jakie pakiety ubezpieczeniowe mogą wybrać motocykliści?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na polskich drogach coraz częściej widać motocykle – maszyny te cenione są przede wszystkim za możliwość szybkiego i bezproblemowego poruszania się w dużych miastach. Miłośnicy jednośladów podkreślają też, że wyjazdy wakacyjne na motocyklu to zupełnie inna jakość wypoczynku. Zanim jednak wyruszymy w trasę jednośladem, konieczne jest zadbanie o obowiązkowe ubezpieczenie i przegląd.

Jakie ubezpieczenie dla motocykla wybrać?

Ubezpieczenie motocykla to kwestia kluczowa – polskie prawo wymusza na posiadaczach pojazdów mechanicznych (samochodów, motocykli) wykupienie polisy OC. Ubezpieczenie tego typu pozwala na legalne poruszanie się po polskich drogach, dodatkowo chroni ono interesy innych użytkowników drogi. Polisa pokrywa szkody wyrządzone na drodze przez jej właściciela. Brak ważnej polisy sprawia, że wszelkie naprawy będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? Polisa OC nie ma stałej ceny – i warto o tym pamiętać. Wysokość składki OC wynika z wielu zmiennych, w tym wieku posiadacza motocykla, ale też wieku maszyny, pojemności silnika. Co ciekawe, na wysokość składki wypływa również miejsce rejestracji motocykla. Obniżenie składki OC jest możliwe poprzez wykorzystanie zniżek, które kierowcy gromadzą wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy. Ubezpieczenie OC można kupić zarówno bezpośrednio u ubezpieczyciela, lub też korzystając z Internetu. Zakupiona i opłacona polisa jest wtedy wysyłana na wskazany adres email.

Autocasco – czy warto wybrać ten pakiet?

Wielu posiadaczy nowych i kilkuletnich motocykli decyduje się na autocasco. Jest to nieobowiązkowe ubezpieczenie, które pozwala na lepszą ochronę motocykla. Autocasco pozwala na uzyskanie pomocy finansowej w przypadku kolizji, wypadku, ale też uszkodzenia motocykla przez nieznanego sprawcę np. podczas postoju na parkingu. Autocasco warto zakupić w pakiecie z OC – cena jest wtedy bardziej korzystna.

Comments are closed.