Ad
Ad
Ad
Turystyka

Czy wakacje last minute to opcja tylko dla odważnych?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wakacje typu last minute mogą ci się kojarzyć z takim ogólnym chaosem. Skoro rezerwuje się je na ostatnią chwilę, nie ma się przecież za dużo czasu na to, by jakkolwiek się do nich przygotować. To po części prawda. Jednak wakacje last minute np. w Turcji, to doskonałe rozwiązanie na tanie i szybkie wakacje.

Tak może to wyglądać

Taka sytuacja. Spędzasz sobie na spokojnie urlop w domu. Relaksujesz się przed komputerem i przy okazji przyglądasz się różnym propozycjom biur podróży. A tu nagle okazuje się, że jesteś w stanie już jutro rano wylecieć do Alanyi dosłownie za tysiąc złotych. Możesz spędzić w niej cały długi tydzień i to tydzień nastawiony na aktywne zwiedzanie tego przepięknego (o ile nie najpiękniejszego) tureckiego miasta.

Z jednej strony czujesz sporą ekscytację, bo wiesz, że byłoby to spełnienie jednego z twoich życiowych marzeń. Ale jakiś wewnętrzny głos w twojej głowie podpowiada ci, że takie wakacje last minute nie mają prawa się udać. Że pewnie nie jesteś na nie gotowy i że przecież nie masz nawet pasującego stroju kąpielowego.

Tylko, że to wszystko tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Nawet gdybyś udał się do Turcji tak jak stoisz teraz, mógłbyś spędzić w niej bardzo miły czas. Przecież wszystko to, czego potrzebujesz do wypoczynku, jesteś w stanie kupić na miejscu. I możesz bez problemu spędzić tanie wakacje w Turcji. Wakacje last minute.

Zawsze jest czas na przygotowania

Zwykle jednak mimo wszystko nawet przy wykupieniu wakacji last minute i to nawet w przypadku tych najgorętszych ofert, otrzymujesz przynajmniej ten jeden dzień, a często dwa pełne dni na przygotowanie się do wyprawy. Czyli jednak masz czas na przygotowania. I to nawet bardzo dużo czasu!

W ciągu dwudziestu czterech godzin zdążysz na pewno doprowadzić się do porządku. Zrobisz wszystko, aby wyjechać.  Odwiedzisz fryzjera albo kosmetyczkę, zrobisz drobne zakupy, dokupisz strój kąpielowy czy inne przydatne akcesoria. Bez problemu zdążysz także spakować walizki, dopełnić różne formalności i jeszcze do tego chwilę zrelaksować się przed wyjazdem.

Zresztą pamiętaj, że na relaks będziesz mieć jeszcze mnóstwo czasu już na miejscu. Wakacje kupione w „trybie” last minute wakacje na pewno ci go zapewnią. Zamiast więc panikować, podejdź do tych przygotowań na spokojnie. Podróżniczy rekordziści potrafią przygotować się do wyprawy w czasie krótszym niż jedna godzina. Ty też możesz do nich dołączyć, ale nie musisz. Spokojnie wszystko zrobisz w swoim tempie i wyjedziesz na wakacje.

Comments are closed.