Ad
Ad
Ad
Turystyka

Na czym polega bootfitting?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bootfitting cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Jest to złożony proces, który polega na dopasowaniu masowo produkowanych butów narciarskich do osobistych potrzeb użytkowników.

Czym jest bootfitting?

Warto mieć świadomość, że każdy z nas ma jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne stopy. Większość ludzi na co dzień kupuje modele szablonowe, które są produkowane masowo. Do tego takie buty dobierane są przeważnie na podstawie przybliżonej długości wewnętrznej wkładki. Zdecydowanie bardziej skomplikowane są kwestie doboru odpowiednich butów narciarskich. Rzadko zdarza się, że buty ściągnięte z półki leżą perfekcyjnie na czyichś nogach. Można powiedzieć, że niemożliwe jest znalezienie idealnych butów bez pomocy specjalisty. Sprzedawca powinien przygotować kilka par butów na podstawie odpowiednich pomiarów.

Jakość usług

W dobrych sklepach z butami znajdują się specjalne platformy, które ułatwiają utrzymanie pozycji imitującej jazdę. Należy pamiętać, że trzeba tak wytrzymać 15 minut, żeby trochę się rozgrzała termoformowalną pianka wewnątrz buta. Buty można dopiąć trochę mocniej po upływie tego czasu. Problem odczuwania różnego rodzaju dyskomfortu można często załatwić przy pomocy spersonalizowanej wkładki do butów. Warto dodać, że wkładki korygują również wiele wad postawy, które często są ich przyczyną bezpośrednią. Doświadczony bootfitter najpierw zdejmuje odciski stóp w specjalnych poduszkach, które są wypełnione silikonem. Następnie powietrze z poduszek odsysa się za pomocą pompki, żeby utrzymać właściwą formę. Czasami okazuje się, że dopasowanie wkładkami może nie być wystarczające. W takiej sytuacji należy kupić buty z technologią termo dopasowania.

Proces dopasowywania butów

Kilkanaście minut trwa cały proces termicznego dopasowywania butów. Najlepiej wybierać sprawdzonych i renomowanych bootfitterów, którzy cieszą się naprawdę pozytywną opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Bootfitter zaczyna od dokładnego określenia ciągle gniotącego miejsca. Później w odpowiednim punkcie rozgrzewa pustą skorupę i wypycha od wewnątrz. Nawet kilka godzin dziennie spędzają zaawansowani narciarze i zawodowcy sportowi w butach narciarskich. Bootfitting ma przede wszystkim poprawić komfort oraz precyzję. Niestety wiele osób ma problem z dopasowaniem odpowiednich butów narciarskich. Podstawą pracy bootfittera jest dokładna analiza stopy. Trzeba się przyjrzeć szerokości pięty, typie podbicia oraz szerokości przedniej stopy. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym jest bootfitting.

Więcej informacji znajdziesz na stronie BOOTFITTING.

Comments are closed.