Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rozliczenie podatku z Austrii razem z Holandia.org

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kto może złożyć rozliczenie podatku z Austrii? Mogą to zrobić osoby zameldowane w tym kraju, mające status rezydenta lub ci, którzy mają więcej niż jednego pracodawcę w danym roku podatkowym. Rozliczenie PIT w Austrii obowiązuje również osoby o rocznym dochodzie wynoszącym ponad 12 tysięcy euro, osoby z nieograniczonym obowiązkiem podatkowym oraz te, które otrzymały wezwanie do rozliczenia. Czas graniczny na złożenie deklaracji E1 mija z końcem kwietnia bieżącego roku podatkowego.

Kogo uznaje się za rezydenta?

Austriackie prawo podatkowe wyraźnie określa, kto jest uznawany za rezydenta w tym kraju. Są to osoby, które przepracowały w tym państwie bez przerwy co najmniej pół roku. Rezydentem jest również taki pracownik, którego całkowity dochód roczny ze wszystkich państw wynosi 90%. W sytuacji, gdy osoba pracowała w Austrii dłużej niż 6 miesięcy, to ma ona możliwość złożenia dokumentów, które pozwalają jej na odzyskanie podatku przy rozliczeniu PIT w Austrii bez względu na to, ile udało jej się zarobić w innych krajach w ciągu roku podatkowego.

Czas oczekiwania na decyzję

Austriacki urząd skarbowy od razu po złożeniu dokumentów związanych z rozliczeniem rocznym, zajmuje się rozpatrywaniem sprawy. Może to trwać od 2 do 6 miesięcy. W tym czasie podatnik otrzyma zwrot z rozliczenia podatku z Austrii na własne konto bankowe. W przypadku wszelkich wątpliwości lub problemów biuro rachunkowe Holandia.org pomoże swoim klientom w skompletowaniu wszystkich wymaganych dokumentów do zwrotu nadpłaconego podatku z Austrii oraz znacząco wpłynie na skrócenie czasu oczekiwania na ten zwrot.

Kwota wolna od podatku w Austrii

W austriackim prawie podatkowym figuruje tak zwana kwota wolna od podatku. Tyczy się ona wszystkich osób, które są zatrudnione do pracy w tym kraju i nie odprowadzają podatku dochodowego od rocznych zarobków wynoszących mniej niż 11 tysięcy euro. W sytuacji, gdy podatnik przekroczy tę kwotę, zgodnie z prawem przechodzi na kolejne progi podatkowe. Zobowiązują go one do odprowadzania określonych składek na rzecz podatku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego. Pomagamy nie tylko w rozliczeniu podatku w Austrii ale róznież w Holandii, Belgii czy Nienczech. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-niemiec/. Zaufaj naszym specjalistom!

Comments are closed.