Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak myć lodówkę?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Regularne mycie lodówki jest niezwykle istotne, ponieważ nie tylko zapobiega rozwojowi nieprzyjemnego zapachu, ale również ogranicza ryzyko pojawiania się chorobotwórczych bakterii. Drobnoustroje mogą zaś przyczynić się do pogorszenia jakości pożywienia, które w konsekwencji może zagrażać zdrowiu. Podczas mycia lodówki można stosować detergenty, lub też wybierać bardziej ekologiczne i bezpieczne naturalne środki czystości. Warto zastanowić się zatem nad tym: jak myć lodówkę domowymi metodami? 

Wpływ higieny na zdrowie

Jak wspomniano powyżej, brak higieny w zakresie przechowywania pożywienia może skutkować poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Warto bowiem pamiętać o tym, że na powierzchni produktów spożywczych mogą bytować drobnoustroje chorobotwórcze wywołujące poważne choroby i dolegliwości, takie jak jak choćby zatrucie Salmonellą. 

Detergenty

Podczas czyszczenia lodówki teoretycznie można stosować detergenty. Warto jednak pamiętać o tym, że w jej wnętrzu znajdują się produkty spożywcze, które nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z potencjalnie szkodliwymi składnikami chemicznymi. Ponadto, należy również unikać substancji zapachowych, ponieważ mogą one wpływać na smak i zapach żywności.

Domowe sposoby

W celu mycia lodówki warto wykorzystać domowe środki czystości. Jest to dobra alternatywa dla szkodliwych detergentów, ponieważ są produkty bezpieczne, skuteczne i tanie.  

Jak myć lodówkę domowymi sposobami? – ocet

Bardzo popularnym sprzymierzeńcem domowych porządków jest ocet. Co ważne, po jego zastosowaniu w przeciwieństwie do tak zwanej chemii, można normalnie użytkować lodówkę. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest wyłączenie lodówki z prądu oraz jej rozmrożenie. Tego typu działania powinny być podejmowane okresowo, zwłaszcza w przypadku lodówek starego typu, natomiast podczas codziennego użytkowania, warto choćby przecierać półki i wnętrze lodówki octem. Powinien on być stosowany w proporcji 1:1 z wodą. Przemyte powierzchnie można, lecz nie trzeba spłukiwać wodą. Ponadto, podczas czyszczenia należy staranie płukać używaną ściereczkę lub gąbkę, po to aby nie przenosić zanieczyszczeń na kolejne powierzchnie oraz starannie myć wszystkie elementy wnętrza lodówki. Należy również pamiętać o tym, aby po umyciu wnętrze lodówki wytrzeć do sucha. Zapobiegnie to ponownemu szybkiemu zbieraniu się patogenów. Dodatkowo podczas czyszczenia lodówki warto przetrzeć powierzchnię opakowań produktów spożywczych oraz sprawdzić ich termin przydatności do spożycia.            

Jak myć lodówkę domowymi sposobami? – woda z sodą 

Innym powszechnie stosowanym domowym środkiem czystości jest mieszanina wody z sodą. W celu jej przygotowania łyżkę sody należy rozpuścić w szklance wody. 

Jak myć lodówkę domowymi sposobami? – woda z cytryną    

Sok z cytryny dodany do wody to nie tylko skuteczny środek w walce z zabrudzeniami, ale również z przykrym zapachem.  

Jak myć lodówkę domowymi sposobami? – płyn do mycia naczyń

Rozcieńczony wodą płyn do mycia naczyń to bardzo skuteczny środek powszechnie stosowany do walki z tłustymi i uporczywymi zanieczyszczeniami.

 

Zobacz także https://internetowo.eu

Comments are closed.