Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Rolety w mieszkaniu i ich zalety

Pinterest LinkedIn Tumblr

Urządzając swoje wymarzone mieszkanie, warto zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem i upałami. Zastanawiasz się, czy warto kupić rolety do mieszkania lub jakie rolety wybrać? Poznaj zalety rolet i dowiedz się, które z nich będą najlepszym wyborem.

Czym charakteryzują się rolety?

Główną funkcją pełnioną przez rolety jest możliwość zasłonięcia okien. Dzięki temu, mieszkanie jest chronione przed promieniami słonecznymi i nagrzewaniem. Ponadto, rolety utrzymują ciepło zimą i zapewniają komfortowy sen. Dostępny jest cały wachlarz rolet, różniących się kolorem, sposobem montażu, stopniem zaciemnienia, materiałem i wzorem. Wszystkie jednak łączy ten sam zestaw zalet.

Zalety rolet w mieszkaniu

Rolety są łatwe w montażu

W przeciwieństwie do firan i zasłon, które zazwyczaj wymagają powieszenia karnisza, niektóre modele rolet nie wymagają do instalacji żadnych narzędzi. Są to rolety naokienne, które mocuje się do okna za pomocą specjalnych zaczepów. Dzięki temu rozwiązaniu, rolety materiałowe można założyć już po wyjęciu z opakowania. W przypadku rolet zewnętrznych konieczna jest pomoc specjalistów. 

Rolety łatwo utrzymać w czystości

Firany i zasłony w swojej naturze mają przyciąganie i gromadzenie kurzu. Pranie ich jest czasochłonne i uciążliwe, w dodatku na ten czas okna pozostają odsłonięte, jeśli nie posiada się dodatkowego kompletu. W przypadku rolet problem ten sam się rozwiązuje. Wystarczy raz na jakiś czas zetrzeć z nich kurz za pomocą wilgotnej szmatki.

Rolety są przystępne cenowo

Wykończenie mieszkania jest kosztownym procesem. Komplety zasłon i firanek na wszystkie okna mogą dodatkowo nadwyrężyć budżet remontowy. Rolety pełnią te same funkcje, będąc przy tym dużo tańsze.

Szeroki wybór wzorów

Szeroki wybór rolet do mieszkań, oferowany przez Rolety-Żaluzje-Katowice, sprawia, że można znaleźć fason pasujący do każdego mieszkania. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzono wnętrze, znajdzie się model, którego tekstura, kolor i wzór będzie pasować do wystroju. 

Wytrzymałość rolet

Nowoczesne tkaniny, z których obecnie wykonuje się rolety, są odporne na blaknięcie i rozciąganie pod wpływem nasłonecznienia. Dostępne są również tkaniny trudnopalne i niepalne. Ze względu na swoją budowę, rolety nie są narażone na uszkodzenia ze strony dzieci lub zwierząt domowych. Ich wytrzymałość sprawia, że są inwestycją na lata. 

Rolety zapewniają prywatność i poczucie bezpieczeństwa

Gdy chce się chronić swoją prywatność przed sąsiadami lub przechodniami, najlepszym wyborem są rolety zaciemniające. Przylegają one dokładnie do okna i zapewniają intymność. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku mieszkań znajdujących się na parterze. 

Rolety są bezpieczne dla alergików

W porównaniu do zasłon, rolety są zdecydowanie mniej podatne na gromadzenie kurzu i drobinek. To właśnie w kurzu gromadzą się roztocza, na które wiele osób jest uczulonych. Można też zakupić rolety pokryte antystatycznym preparatem, który dodatkowo chroni je przed zbieraniem kurzu. 

Rolety są bezpieczne dla dzieci i zwierząt

Wszelkie wiszące elementy zazwyczaj budzą zainteresowanie pupili i małych dzieci. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zasłona uległa uszkodzeniu lub dziecko zrobiło sobie krzywdę. W przypadku rolet, dostępne są modele zasłaniane bez użycia łańcuszka. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko zaplątania się w nie dziecka. 

Skuteczne zaciemnienie

Dzięki nowoczesnym tkaninom odbijającym światło słoneczne, rolety bardzo skutecznie zaciemniają pomieszczenia. Stwarza to idealne warunki do zasypiania, ale też jest świetnym rozwiązaniem podczas seansu filmu. Dzięki roletom można we własnym salonie poczuć się jak na sali kinowej.

Czy warto zainstalować rolety do mieszkania?

Podejmując decyzję o zakupie rolet do mieszkania, należy kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami i potrzebami. Dostępna oferta rolet jest bardzo szeroka, więc każdy znajdzie coś dla siebie – i alergicy, i właściciele zwierząt, i młodzi rodzice. 

Comments are closed.