Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Meble na wymiar do kuchni – dlaczego warto sięgać po projekty?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnie na wymiar zyskują na popularności. Klienci indywidualni oraz firmy wolą sięgać po fachowców, tak w zakresie stolarki, jak i projektowania. Meble na wymiar robione pod projekt pozwalają osiągnąć harmonię pomiędzy funkcjonalnością oraz wymarzoną estetyką. O tym jak ważny jest projekt kuchni na wymiar rozmawialiśmy z założycielką marki Kaja Meble (www.kaja-meble.pl/meble-na-wymiar-jarocin)

Meble na wymiar do kuchni – dlaczego rekomenduje się projekt?

W całym remontowym szaleństwie, któremu towarzyszą jeszcze sprawy związane z przeprowadzką, często ciągniemy kilka srok za jeden ogon. Równolegle prowadzone prace, także przez różnych fachowców, doprowadzają do komplikacji. Meble na wymiar projektowane przez osobę, która zna się na rzeczy, będą realizacją na pewno przemyślaną. Jeszcze na etapie surowego domu lub mieszkania ważne jest rozrysowanie kuchni na wymiar. Lokalizacja piekarnika, płyty indukcyjnej oraz punktów oświetleniowych jest bardzo ważna przed rozpoczęciem prac stolarskich. Na tym etapie można jeszcze poprzesuwać gniazdka elektryczne lub przyłącza wody i ścieków w taki sposób, by można było zrealizować meble na wymiar pod upodobania klienta.

Niestety, chaotyczne działanie może skutkować pójściem na kompromisy, czyli całkowitą zmianą koncepcji, gdy już nie da się przerobić pewnych aspektów przyłączeniowych i budowlanych. Dlatego zawsze rekomendujemy projekt kuchni – meble na wymiar dają gwarancję harmonijnego dopasowania i pełnej funkcjonalności, a przy tym wymarzony efekt dekoracyjny.

Meble na wymiar w kuchni – o czym rozmawiać z wykonawcą?

Polecamy przygotować się do takiego spotkania, jeśli przyjdzie wam konfrontować się ze stolarzem. Profesjonalne firmy, jak Kaja-Meble.pl, oferują wsparcie projektowe i koncepcyjne, jeśli jednak korzystacie z usług tzw. „fachowca” dobrze jest mieć kilka argumentów do rzeczowej rozmowy. Meble kuchenne nowoczesne to z reguły szafki na wymiar w połysku i bezuchwytowe – to szalenie modne projekty w ostatnich paru latach. Zapytajcie o rodzaj frontów, wysokość blatu, głębokość szafek oraz ich rozstawę. Jeśli macie w kuchni okno, sprawdźcie, czy kuchnia na wymiar nie będzie kolidować z jego otwieraniem i zasłanianiem.

Warto porozmawiać o tym, w jaki sposób zostanie rozwiązana kwestia rury okapowej, jest kilka wariantów, by estetycznie ją zamaskować. Do spotkania z projektantem lub stolarzem warto przystąpić z ogólną koncepcją lub inspiracją – wiele z nich znajdziecie online, np. na Kaja-Meble.pl. Specjaliści mogą zaprojektować i wykonać dla nas meble na wymiar, ale nie zdecydują o kolorze i stylizacji frontów, blatów, uchwytów itp.

Meble na wymiar do kuchni – moc wizualizacji 3D

Często przy pierwszym kontakcie z klientem można spotkać się z opinią: „nie mogę sobie tego wyobrazić”. To nic nadzwyczajnego, nie każdy dysponuje zmysłem architektonicznym i wyobraźnią przestrzenną. Na szczęście nowoczesne programy graficzne pozwalają stworzyć wizualizację – meble na wymiar wpasowują się do modelu mieszkania wraz z kolorami, dekoracjami, a nawet światłocieniem. W ten sposób zdecydowanie łatwiej przyjrzeć się temu, jak będzie wyglądać oferowana kuchnia na wymiar oraz czy coś nam w tym układzie nie pasuje. Wizualizacja mebli na wymiar w formie 3D to rzecz bardzo praktyczna i pewien standard w kontaktach z dobrej klasy fachowcami.Meble na wymiar – rozwiązanie

Comments are closed.