Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna nieotwierane – co trzeba wiedzieć na ich temat?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna nieotwierane stanowią nie lada ciekawostkę. Chociaż znane są już one od praktycznie bardzo dawna. Warto jednak poznać wszystkie rodzaje tej stolarki okiennej, aby wiedzieć na co można się tak naprawdę zdecydować.

Okna nieotwierane – dostępne rodzaje

W chwili obecnej, jeżeli mówi się o stolarce okiennej typu fix, do wyboru są:

  • okna szklone w ramie – popularne rozwiązanie, które najczęściej można spotkać w przypadku witryn sklepowych. Często są w nie wyposażone budynki biurowe. Ostatnio wielu architektów bierze je pod uwagę, jeżeli chodzi o zaprojektowanie budynku przyszłości.
  • okna szklone w skrzydle – bardzo podobne do tradycyjnych okien. To właśnie na nie się stawia, jeżeli chodzi o montaż w pomieszczeniach, gdzie będą zamontowane tradycyjnie otwierane okna. Pozwala to na zachowanie spójności aranżacyjnej, dzięki czemu całe pomieszczenie wygląda zdecydowanie lepiej.

Duża ilość światła

Okna nieotwierane są dość specyficzne. Warto na nie postawić, jeśli ktoś chce być pewny tego, że do środka wpadnie duża ilość światła. To właśnie dlatego najczęściej można spotkać je w salonach, gdzie sąsiadują one bezpośrednio z wyjściem na taras. Często można je również spotkać w sypialniach. Trzeba jednak pod uwagę wziąć to, aby zamontować przy nich zasłony lub nawet same firany, aby udało się zachować odpowiedni poziom prywatności. Z kolei tego typu okien nie poleca się do kuchni. Chodzi tu o to, że przy ich pomocy nie będzie można zapewnić odpowiedniego poziomu wentylacji. Dlatego lepiej tutaj postawić na okna tradycyjne. 

Comments are closed.