Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Mitologiczne pochodzenie zodiakalnego Wodnik?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Znak zodiaku Wodnika, który zaczyna się 20 stycznia i trwa do 18 lutego, jest astrologicznie związany z Saturnem i Uranem. Elementem Wodnika, który określa większość jego cech osobowości, jest powietrze. Szczęśliwe kolory Wodnika to zielony, fioletowy i turkusowy, a kamieniami szlachetnymi przypisanymi do tej konstelacji są: ametyst, jadeit i akwamaryn. Wodnik jest jedenastym znakiem zodiaku i jest związany z konstelacją o tej samej nazwie. Hieroglif znaku przedstawia Wodnika stojącego na podwójnej fali, a samo słowo „Wodnik” to osoba nalewająca wodę. W starożytnym Egipcie był związany z życiodajną powodzią Nilu. Z kolei w Grecji Wodnik kojarzył się z powodzią wywołaną przez Zeusa, który był zły na jego mieszkańców. Osoba trzymająca butelkę wody powinna reprezentować jednego z najprzystojniejszych mężczyzn na świecie, Ganimedesa. Ten człowiek – porwany przez Zeusa na Górę Olimpii

Wodnik – cechy charakteru

Człowieka Wodnika charakteryzuje niezależna osobowość – nie lubi konserwatyzmu i narzuconych społecznie ograniczeń. Każda próba utrzymania Wodnika w miejscu lub jakiegokolwiek ograniczenia spowoduje, że tylko ucieknie. Wodnik musi być wolny, chce żyć swobodnie sam. Dla niego wolność to nie tylko marzenie i egzystencjalny ideał – to znak szczęścia. Zodiak Wodnik nie lubi odrapanych i monotonnych surowych zasad. Często patrzy w odległą przyszłość i nie ogranicza się do tego, co znane. Jest wyrozumiały i mądry – więc nic go nie dziwi. Otwartość na nowości uczyniła z niego zagorzałego zwolennika postępu i rozwoju, zwłaszcza technologii.

Wodnik – kolor, kamień, kwiat

cytrynowy. Dodaje pewności siebie, poprawia nastrój, zwiększa motywację, przynosi bogactwo, dostatek i dobrobyt, wspomaga pamięć i chroni. Jest pełen energii i energii. Rozprasza poczucie bezradności. Zapewnia bezpieczną podróż, zwiększa poczucie własnej wartości i daje poczucie humoru. Ma pozytywny wpływ na edukację, karierę i sprawy rodzinne oraz relacje.
Cytryny zapewniają dobrą ochronę i pewność siebie tym, którzy je noszą. Jest kamieniem sukcesu na każdej życiowej ścieżce.

Ametyst. Pomaga rozwijać nadprzyrodzone zdolności, inspiruje, rozprasza lęki i depresję, chroni. Kojarzy się ze szlachetnością, świadomością duchową, medytacją, równowagą oraz zdolnościami psychicznymi i wewnętrznym spokojem. Ma silne działanie lecznicze na ciało, umysł i umysł. Pomaga leczyć i rozwijać intuicję. Wspieraj sprawy biznesowe i zawodowe. Ametyst może również przyciągać duchy opiekuńcze i zapobiegać chorobom. Kwarc dymny Świetnie nadaje się do filtrowania i przechwytywania negatywnych myśli i emocji innych osób. Idealny dla osób bujających się w chmurach. Zakorzenić je bardzo mocno. Odłącza nieznane, negatywne myśli i zwiększa pewność siebie. Pozwala słabym i niestabilnym ludziom realizować swoje marzenia. Kamień antydepresyjny.

Kamienie zawieszone są na linie, która może mieć różne kolory, np. czerwony, fioletowy, zielony. Kolory linków są losowo wybierane w zależności od dostępności. Można ją przyczepić do kluczy, telefonów, toreb lub po prostu zawiesić tam, gdzie nam odpowiada. Wisiorek przymocowany do kamienia jest posrebrzany. Łańcuszek wykonany z metalu.

Wodnik w relacjach z ludźmi

Wodnik to niestrudzony odkrywca. Ma wrodzoną zdolność rozumienia natury rzeczy i ludzi. Kiedy patrzy na osobę, widzi rzeczy, których inni nie mogą. Jego wizja jest bardzo szeroka, więc może połączyć małe rzeczy osoby, aby zrozumieć jej ogólny charakter. Miłość do wolności może sprawić, że Wodnik stanie się zagorzałym przeciwnikiem małżeństwa. W rzeczywistości jednak rzadko unika stałego związku. Zawsze chciał kogoś, o kogo mógłby się troszczyć i kochać. To nie znaczy, że nie będzie próbował naprawiać świata. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zaopiekować się tymi, których kocha i całą ludzkością. Przeciętny chłopak czy dziewczyna z sąsiedztwa z pewnością nie zainteresuje się Wodnikiem. Jest ekscentryczny i szuka kogoś naprawdę niezwykłego. Wygląd nie jest dla niego najważniejszy, chociaż lubi ładnych ludzi. Muszą jednak wyróżniać się z tłumu. Wodnik nie wyjdzie z kimś, kto wygląda przeciętnie w porównaniu do wszystkich innych. Nawet jeśli zostało to uzgodnione, to tylko w celach rozrywkowych.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Wodnika

Podobnie jak lew, może mieć problemy z żyłami. Gęsta krew i skrzepy krwi to jego codzienność. To właśnie ta konstelacja jest najbardziej podatna na powstawanie żylaków i różnych kończyn, takich jak obrzęki. Może też mieć wysokie ciśnienie krwi.

Wodnik w związkach z innymi znakami zodiaku

Zodiak Wodnik to drugi najstarszy znak zodiaku, tuż przed Rybami. Był obdarzony starożytną mądrością, którą umiejętnie wykorzystywał w teraźniejszości. Natomiast Baran jest najmłodszym dzieckiem zodiaku. Ma pasję, dziecięcy entuzjazm i jest gotowy do działania. Dokucza Wodnikowi, dlatego ta dwójka nigdy nie nudzi się w swoim towarzystwie. Rogacz to orzeźwiająca i przyjemna bryza dla nosicieli wody. Połączenie ognia i powietrza przyniosło im niezbędną równowagę. To duet kochanków, w którym wszyscy wygrywają, dzieląc moc zmieniania świata. Baran wywołuje rewolucję, a Wodnik przejmuje ster. Korpion i Wodnik wysysają sobie nawzajem energię. Są to dwa bardzo uparte, pewne siebie znaki, które rzadko zmieniają zdanie. Na początku mogą nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo są źli. Ich pierwsza poważna kłótnia doprowadzi ich do podjęcia ostrych działań przeciwko sobie. Tak się składa, że ich związek przetrwa lata, ponieważ kochankowie żyją w nadziei, że jedno z nich zmieni się na drugie. Problem w tym, że żadne z nich nie lubi przegrywać. Wieczne kłótnie, obwinianie i walki o władzę mogą ujawnić najgorsze cechy osób urodzonych pod tymi znakami. Wodnik musi być „alfą” w związku, ale Scorpio nigdy nie da mu takiej satysfakcji.

Najlepsze zawody dla Wodnik

Utalentowany i nastawiony na inteligencję i rozwój, Wodnik może odnieść sukces w niemal każdej dziedzinie życia. Finanse, konferansjer, zarządzanie firmą produkcyjną, sport, reżyseria? Proszę bardzo! Zodiac Aquarius odniesie sukces jako freelancer. Wśród słynnych Wodników jest wielu aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy, których charyzma potrafi przyciągnąć tłumy. Jakie talenty i umiejętności pomogą Wodnikowi w jego karierze? Sprawdź profesjonalny horoskop dla Wodnika! Wodnik myśli niekonwencjonalnie, wyprzedzając rówieśników i zawstydzających dorosłych. Nauczyciele mają z nim duże problemy. Z jednej strony był bystrym, ambitnym i dobrze przygotowanym uczniem, a z drugiej jego kreatywne myślenie na uboczu i wrodzone nieposłuszeństwo sprawiły, że pamiętnik, wraz z doskonałymi ocenami, stał się długą listą uwagi. Pod wpływem dwóch potężnych planet, Urana i Saturna, Wodnik ma wyraźnie podwójną naturę. Z jednej strony wierzył w naukę, z drugiej miał głębokie życie duchowe. Jest empatyczny, ale też zimny. Wodnik jest jak kot, który idzie własną drogą i nie bawi się w rutyny, woląc poświęcać swoją energię na wartościowe rzeczy.

Sławne Wodniki

Sławne wodniki to: Galileo Galileusz, Karol Darwin, a także Konstanty Ildefons Gałczyński,

Comments are closed.