Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Aranżacje salonu – jak stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wygodny i odpowiednio zaaranżowany salon to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu w gronie domowników. Salon taki może być zaaranżowany na wiele sposobów. Jaki styl jest obecnie najchętniej wybierany? Który zapewni oryginalność wnętrza?

Niebanalne aranżacje – salon w stylu Hampton

Wśród licznych propozycji na niebanalny salon, warto rozważyć styl Hampton. Salon w stylu Hampton stanie się ulubionym miejscem odpoczynku dla wszystkich domowników. Czym charakteryzuje się styl Hampton, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych? Przede wszystkim są to jasne kolory: biel, beż, błękit. Architekci stawiają na naturalne materiały i tkaniny: lite drewno, kamień, ale też bawełnę, len. Salon w stylu New Hampton to jasne i przestronne wnętrze, które kojarzy się z przytulnością. Elegancji z pewnością doda dopasowany dywan, który ochroni stopy przed chłodem posadzki. Wnętrze warto udekorować grafikami i obrazami.

Zestawy wypoczynkowe w salonie

Nie ma wątpliwości, że punktem centralnym każdego salonu są odpowiednio dobrane meble wypoczynkowe. Współcześnie kolekcje mebli tego typu są niezwykle rozbudowane. Projektanci proponują przede wszystkim sofy dwuosobowe, sofy trzyosobowe, fotele, pufy. W oferowanych kolekcjach nie brak mebli z funkcją relaks – oznacza to, że fotele czy sofy posiadają wysuwane elementy, które pozwalają na jeszcze wygodniejsze odpoczywanie. Warto zwrócić uwagę na sofy z funkcją spania – takie sofy wieczorami zmieniają się w wygodne łózka dla dwóch osób. To praktyczne rozwiązanie, kiedy nie dysponuje się pokojem gościnnym. Wewnątrz sof rozkładanych znajdują się komory do przechowywania zapasowych kołder, koców, poduszek. Sofy tapicerowane są tkaninami o podwyższonej odporności na ścieranie – dzięki temu zachowają one doskonały wygląd na szereg lat.

Comments are closed.