Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jakie ubezpieczenie samochodu okaże się najlepsze?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważna kwestia, bez względu na to, czy dysponujemy pojazdem wprost z salonu czy też autem kilkuletnim. Polskie prawo wymusza na posiadaczach samochodów (ale też motocykli czy quadów) wykupienie polisy OC. Czym jest takie ubezpieczenie samochodu? Czy istnieją inne możliwości ubezpieczenia pojazdu?

Czym jest ubezpieczenie samochodu w formie OC?

Polisa odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowa polisa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Polisa ta ma ważność roku – w tym czasie chroni ona innych użytkowników drogi przed kolizjami i wypadkami spowodowanymi z winy właściciela polisy. Polisa ubezpieczeniowa OC nie ma jednej, stałej ceny – wysokość składki rocznej zależy od wielu czynników, w  tym od wieku kierowcy, posiadanych przez niego zniżek, nabytych przez kolejne lata bezkolizyjnej jazdy. Wysokość składki wynika także z marki samochodu, jego wieku oraz pojemności silnika. Opłacona polisa jest ważna rok – ubezpieczenie samochodu powinno zachowywać ciągłość, dlatego ważne jest dopilnowanie, aby zakupić kolejną polisę, zanim dotychczasowa straci ważność. Jazda bez ważnej polisy OC skutkować może dotkliwymi karami finansowymi.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – autocasco

Chcąc zadbać o własne mienie i samochód, warto postawić na ubezpieczenie samochodu w formie polisy autocasco. Polisa taka chroni wyłącznie nasz samochód, a dodatkowo możliwe jest wybranie zakresu ochrony. Od poziomu ochrony zależeć będzie roczna składka ubezpieczeniowa. AC pozwala na likwidowanie szkody, która powstała w wyniku kolizji drogowej, ale też szkody powstałe podczas postoju, np. na parkingach. Inną polisą, chętnie wybieraną przez kierowców, jest assistance. Jest to polisa zapewniająca pomoc w trasie.

Comments are closed.

iancedoctor.com masystem.pl https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/