Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaprojektować wnętrze altany ogrodowej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przydomowy ogród to idealna przestrzeń do relaksu i odpoczynku – przekonują projektanci mebli ogrodowych. Bliskość zieleni sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Jak zaaranżować wnętrze altany ogrodowej, aby miejsce do zachęcało do odpoczynku w czasie lata? Jakie rozwiązania warto wykorzystać?

Wnętrze altany ogrodowej – funkcjonalne meble

Jak wyposażyć wnętrze altany ogrodowej, by było to komfortowa przestrzeń do relaksu? Najważniejszym elementem są meble! Wśród chętnie wybieranych kompletów, często wymienia się meble modułowe. Zazwyczaj jest to sofa ogrodowa, składająca się z kilku elementów. W zależności od potrzeb, elementy te można wykorzystywać razem lub też oddzielnie, co pozwoli na stałe zmiany w obrębie altany. Meble modułowe wyposażone są w niewielkie złączki – to dzięki nim możliwe są zmiany w obrębie jednej kolekcji. Meble tego typu oparte są zazwyczaj na lekkich stelażach aluminiowych – to sprawia, że podnoszenie czy przenoszenie elementów nie sprawia problemów. Okrycie takich mebli to najczęściej poduszki i siedziska tapicerowane tkaninami o hydrofobowej strukturze. Oznacza to, że tkaniny nie wchłaniają wody i wilgoci.

Jak oświetlić wnętrze altany ogrodowej?

Warto pomyśleć o tym, aby wnętrze altany ogrodowej było oświetlone – dzięki temu możliwe jest bezpieczne poruszanie się po przestrzeni wypoczynkowej. Doskonałym pomysłem są lampy solarne ogrodowe, które nie tylko zaprojektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, ale też wspierają środowisko naturalne. Lampy takie mogą być ładowane przy pomocy energii słonecznej, jak i przez kabel USB. Lampy solarne mogą działać w kilku trybach, co pozwala na regulowanie stopnia zużycia baterii. Lampy dostępne są zarówno w formie klasycznej, jak i eleganckich lampionów.

Comments are closed.