Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaprojektować kuchnię ergonomiczną?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wszystkie osoby, które kochają gotować doskonale zdają sobie sprawę z tego, że duży wpływ ma na to ergonomia całego pomieszczenia. Całkiem możliwe, że w innym wypadku korzystanie z takiego pomieszczenia mogłoby nie sprawiać im przyjemności. Jak zaprojektować kuchnię ergonomiczną w domu?

Zanim kupimy meble

W kuchni, niezależnie od tego z jak wielkim pomieszczeniem mamy do czynienia, liczy się każdy centymetr. Patrząc na puste pomieszczenie będziemy mieli wrażenie, że mamy ogromne pole do popisu. W naszej głowie pojawią się różnego rodzaju plany. Pamiętajmy o tym, że po wstawieniu tam mebli, czy też innych sprzętów kuchennych, nie będzie to wcale tak przestronne i wielkie pomieszczenie. No to jak zaprojektować kuchnię ergonomiczną? Odpowiedź jest prosta – z głową. W pierwszej kolejności wymierzmy całe pomieszczenie, zapiszmy uzyskane wymiary na kartce, aby móc myśleć o tym, co dalej można dokonać w tymże pomieszczeniu. 

Jak zaprojektować kuchnię nowoczesną?

Zawsze stawiajmy na nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania. Szafki kuchenne o głębokości ok. 60 cm to podstawa każdej kuchni. Dzięki temu będziemy mogli uporządkować wszystkie rzeczy. Zalecana wysokość szafek kuchennych to ok. 85 cm, ale należy też wziąć pod uwagę swój wzrost oraz wzrost innych domowników. Szafki o takiej głębokości pomogą również dopasować odpowiednie blaty, które staną się również naszymi strefami roboczymi. Skoro już o blatach mowa – te wykonane z granitu są ciężkie, ale cechują się one wysoką trwałością i solidnością. 

Comments are closed.