Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak ozdobić ścianę w pokoju dziecka?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pokój dziecka to miejsce, któremu zwykle poświęca się sporo czasu podczas dekorowania i aranżacji. To zupełnie zrozumiałe. To właśnie ta przestrzeń może stać się prawdziwą krainą z marzeń i snów, nie tylko tych dziecięcych, ale również rodzicielskich. Poniżej kilka pomysłów na to, jak niebanalnie udekorować ściany w pokoju malucha.

Szablony liter i cyfr do malowania na ścianach

Współcześnie bardzo dużą uwagę przywiązuje się do dekoracji ścian. Można zrobić to za pomocą tapety, naklejek na ścianę lub szablonów, które odmaluje się, tworząc wyjątkowe wzory. Ciekawym pomysłem jest na przykład skorzystanie z szablonów litery i cyfry. Takie motywy będą jak znalazł do pokoju przedszkolaka oraz dziecka w wieku wczesnoszkolnym.

Gotowe szablony liter i cyfr można kupić w internecie. Ich zastosowanie jest niezwykle proste. Wystarczy pomalować ściany na wybrane kolory, a następnie przykładać szablony liter i cyfr w wybranych miejscach, malując farbami w innych barwach. Literki i cyfry można odmalować w różnych miejscach, zgodnie z jakimś schematem lub w przypadkowych punktach. Warto wcześniej to dobrze zaplanować, aby nie popełnić błędów. Niestety podczas ozdabiania ścian za pomocą wzorów z szablonów stosuje się inne odcienie farb. Błędy trzeba niwelować poprzez zamalowanie.

Jak udekorować ściany motywami cyfr i liter?

Jakie są ciekawe pomysły na dekorowanie ścian motywami cyferek i literek? Poszczególne wzory można stosować w przypadkowych miejscach. Można też stworzyć z nich na przykład jakiś konkretne napis, przykładowo imię dziecka, które zostanie naniesione na ścianie w okolicy łóżeczka lub łóżka. W ten sposób można również stworzyć datę urodzin dziecka lub jakąkolwiek inną ważną z perspektywy rodziny datę.

Taki sposób ozdabiania pokoju ma nie tylko niezwykle dekoracyjny charakter. To również wsparcie w nauce literek i cyferek w przypadku małych dzieci. Maluszki przebywające cały czas ze wzorami będą uczyły się je rozpoznawać, a następnie nazywać. Idąc tym tropem, wzorami z szablonów można ozdobić na przykład tylko jedną ścianę w okolicach biurka dziecka.

Szablony gotowe czy samodzielnie robione?

Warto postawić na szablony gotowe. Można kupić je po prostu w internecie. Samodzielne wykonywanie szablonów również jest możliwe, ale wymaga ogromnej precyzji, a także zgromadzenia odpowiednich materiałów. Szablony muszą być sztywne, tak by z łatwością udało się je przyłożyć do ściany, a następnie odmalować. Taki projekt nie jest niemożliwy, ale będzie jak znalazł tylko dla prawdziwych miłośników DIY.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Comments are closed.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ icflvacation.com qieateri.com