Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Co sprawia, że mini żurawie są tak przydatne w branży budowlanej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mini żurawie dzięki swoim niewielkim rozmiarom bardzo często wykorzystywane są do wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych. Mogą pracować nawet na małych przestrzeniach oraz w trudno dostępnych miejscach, gdzie duże dźwigi nie zmieściłyby się. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych obecnie sprzętów budowlanych. Warto bliżej poznać ich zalety oraz dowiedzieć się w jakich sytuacjach ich pomoc może okazać się niezbędna. 

Czym wyróżniają się mini żurawie?

Mini żuraw to pojazd samojezdny o zasięgu wynoszącym kilka metrów. Maszyny te umożliwiają montaż elementów na placu budowy oraz w wielu innych miejscach. Ich charakterystyczną cechą jest także niska waga, dzięki czemu mogą pracować na kondygnacjach budynku bez obaw o uszkodzenie podłogi czy stropu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli mini żurawi, które różnią się od siebie przede wszystkim udźwigiem oraz wysokością. Największe z nich umożliwiają pracę na wysokości 25 metrów, a ich udźwig może wynosić nawet 8 ton.

Zaletą tego rodzaju pojazdów z pewnością jest także to, że są one łatwe i bezproblemowe w transporcie na plac budowy. Są wąskie i dość krótkie, dlatego mieszczą się bez najmniejszego problemu na korytarzach, a nawet w windach towarowych. Z tego względu wykorzystywane są one nie tylko w przypadku budynków, które są  trakcie budowy, ale również tych, które już funkcjonują. Rozkładane ramię mini żurawi pracuje w taki sposób, że nie zabiera zbyt wiele przestrzeni, dlatego sprawdza się także w miejscach o małej przestrzeni.

Zastosowanie mini żurawi

Mini żurawie wykorzystywane są przede wszystkim na różnego rodzaju budowach. Doskonale sprawdzi się także podczas montażu szyb i innego rodzaju przeszkleń. Mini żuraw budowlany może bowiem być wyposażony w specjalne przyssawki, które umożliwiają bezpieczny transport elementów wykonanych ze szkła. Pojazdy te wykorzystywane są również przy montażu konstrukcji stalowych i metalowych, a także w przemyśle motoryzacyjnym. Mają one szerokie zastosowanie również w halach magazynowych, zakładach produkcyjnych, a także w transporcie. Za pomocą mini żurawia można bowiem załadować na samochód ciężarowy lub inny środek transportu ciężkie ładunki. Ich pomoc jest nieoceniona podczas prac montażowych oraz wyburzeniowych.

Mini żurawie skonstruowane w taki sposób, aby poruszanie się nimi po placu budowy oraz innych miejscach było łatwe i bezproblemowe. Można stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Są więc doskonałą alternatywą dla żurawi samochodowych oraz gąsienicowych.

Comments are closed.