Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – pełnia zalet

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zapewne na początku drogi amatora – knifemakera zastanawiał się on jak usprawnić problematyczne szlifowanie. Na wielu forach wystarczy przeczytać, że wyznaczenie linii szlifu i oczywiście szlifierka wystarczą do wykonania perfekcyjnego szlifu. Jednak rzeczywistość często bywa zgoła odmienna. Przejechanie linii szlifu, nierówne kąty to spore ryzyko – bardzo trudno utrzymać nóż w ryzach podczas wielogodzinnego szlifowania. Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm usprawnia szlifowanie zapewniając pełną kontrolę i bezpieczeństwo szlifowania.  

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm

Nie ma to jak pokaźny jig, którego można do każdego rodzaju noży. Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm jest jednym z dłuższych urządzeń w swojej kategorii, więc umożliwia zarówno wykonywanie mniejszych jak i większych noży. Zapewnia to wielką uniwersalność i swobodę twórczą – nigdy nie wiadomo jak długi nóż będzie trzeba zrobić w przyszłości. Nowe pomysły, rozwiązania czy po prostu prośby klientów potrafią zaskoczyć! Z Jig-iem wspomagającym nakładanie szlifów 300mm nożorób wykona nawet najdłuższe projekty.

Sprawdź: Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – CraftPoint

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm jest stworzony z myślą o szlifowaniu.

Dokładnie mówiąc jego materiał jakim jest aluminium zapewnia poręczną i lekką konstrukcję, którą łatwo się posługiwać. Dodatkowym atutem aluminium są jego unikalne właściwości – to materiał, który z łatwością oddaje ciepło do atmosfery. Szlifowanie ma to do siebie, że jest reakcją egzotermiczną – dlatego Jig stworzony z innego materiału z pewnością mocno by się nagrzewał. W takim wypadku knifemaker musiałby przerywać pracę na chłodzenie jiga. 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm w swojej strukturze posiada 80 otworów w znacznej większości wykonanych na specjalnym ploterze CNC. 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 300mm – pewność przy każdym ruchu

Wraz z Jig-iem można ustawić dowolny kąt szlifu przez co ma się pewność co do precyzji każdego ruchu. Dzięki niemu wyjechanie poza linię szlifu jest mocno ograniczone. Aby ustawić kąt wystarczy tylko wykonać kilka obrotów pojedynczego pokrętła.  

Comments are closed.