Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór pierścionka zaręczynowego, symbolu miłości łączącej dwoje ludzi, jest niełatwym zadaniem. W salonach jubilerskich znajdziemy ogrom różnorodnych modeli wykonanych z żółtego, białego i różowego złota, srebra i platyny, z ogromnymi i skromnymi kamieniami… O czym należy pamiętać, wybierając ten jedyny model, który wsuniesz na palec swojej wybranki? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim: budżet

Zanim wybierzesz się do salonu jubilerskiego, określ maksymalną kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na kupno pierścionka zaręczynowego. Rozbieżność między dostępnymi modelami jest ogromna. W salonach znajdziesz pierścionki kosztujące kilkaset tysięcy oraz kilkaset złotych. Pamiętaj, że to nie wartość widniejąca na rachunku jest miarą waszej miłości. 

Złoty czy srebrny pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy ma towarzyszyć przyszłej małżonce przez całe życie. Ważne jest zatem, aby jego budulec był solidny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Najbardziej popularnym wyborem jest wybór pierścionka ze złota próby 585. Metal szlachetny z dodatkiem srebra i miedzi jest twardy, odporny na uszkodzenia i zarysowania.  Dzięki domieszkom innych metali barwa złota nie jest intensywnie żółta, co pozytywnie wpływa na jego wygląd. Jeszcze trwalszym, ale zarazem droższym wyborem będzie platyna – szlachetny metal o srebrzystym, połyskującym wykończeniu.

Diamenty najlepszym przyjacielem kobiety

Przyjęło się, że klasyczny pierścionek zaręczynowy składa się z obrączki oraz centralnie osadzonego diamentu. Miłośnikom klasyki polecamy ponadczasowy, biały diament o szlifie okrągłym lub w kształcie markizy.  Ciekawą i niezwykle modną propozycją są tak zwane „halo rings”. W tym przypadku duży, główny kamień otoczony jest mniejszymi. 

Comments are closed.