Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Po jakim czasie widać efekty lipolizy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Lipoliza iniekcyjna jest uznawana za zabieg mający na celu modelowanie sylwetki w sposób oczekiwany przez pacjenta. Procedura ta umożliwia eliminowanie komórek tłuszczowych zlokalizowanych w obszarach ciała opornych na ćwiczenia i diety. Niejednokrotnie trudności ze zgubieniem nadmiernych kilogramów w uporczywych miejscach spowodowane są predyspozycjami genetycznymi i typem figury. Prowadząc zdrowy styl życia, dostarczając organizmowi optymalnej ilości kalorii i nie zapominając przy tym o aktywności fizycznej można pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała. Jak zatem omawiana procedura oddziałuje na komórki tłuszczowe? Kiedy można spodziewać się widocznych rezultatów i poprawy sylwetki?

Lipoliza iniekcyjna — na czym opiera się działanie tej metody?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest lipoliza iniekcyjna, wykonywany jest wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Po wstępnej konsultacji z pacjentem wyklucza się występowanie przeciwwskazań do tego zabiegu, a następnie określa obszar zabiegowy i ilość preparatu potrzebnego do uzyskania wymiernych efektów.

 

W trakcie zabiegu aplikuje się substancję chemiczną odpowiedzialną za niszczenie komórek tłuszczowych. Mają one na celu rozpuszczanie błony komórkowej. Wskutek tego procesu komórki ulegają uszkodzeniu i są w wyniku przemian metabolicznych transportowane do wątroby, a następnie usuwane z organizmu. Niechciana tkanka tłuszczowa ulega zatem stopniowemu zredukowaniu w miejscach, w których doszło do jej kontaktu ze wstrzykniętym preparatem.

 

Działanie lipolizy jest miejscowe, celowe, przewidywalne i zaplanowane. Ustala się ilość aplikowanego preparatu oraz problematyczny obszar. Najczęściej wykorzystuje się tę metodę zabiegową w przypadku tak zwanej oponki na brzuchu, by uzyskać efekt szczuplejszej talii. Tym sposobem można również zredukować ilość tłuszczu po wewnętrznej stronie ud, pod pośladkami, czy bezpośrednio na pośladkach. Metoda ta znajduje także zastosowanie u mężczyzn, którzy borykają się z ginekomastią i nadmiarem tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej. Obszar zabiegowy jest zatem w dużej mierze dowolny.

Czy efekty zabiegu są widoczne od razu?

Po aplikacji substancji niszczącej komórki tłuszczowe w miejscu zabiegowym mogą pojawić się zaczerwienienia i opuchlizna. Obrzęk znika jednak w ciągu kilku godzin. Przez krótki czas pacjentowi może również towarzyszyć pieczenie lub swędzenie. Jest to jednak reakcja organizmu spowodowana wprowadzeniem pod skórę ciała obcego, jakim jest igła i omawiana substancja, co powoduje niewielkie naruszenie tkanek. Dlatego też bezpośrednio po zabiegu można nie zaobserwować żadnych rezultatów. 

 

Należy pamiętać o tym, iż sposób działania preparatu na tkanki i cały proces ich metabolizmu zachodzi stopniowo. Pełen cykl od aplikacji substancji i jej oddziaływania na komórki zajmuje zazwyczaj od trzech do czterech tygodni. Po tym czasie można zaobserwować zmiany w postaci redukcji obwodów w wybranym obszarze zabiegowym.

Jakie są rezultaty poddania się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej?

Efektywność omawianej procedury zależy od wielu czynników, do których zalicza się między innymi poziom tkanki tłuszczowej u pacjenta, liczba sesji zabiegowych, które należy wykonać, a także prowadzony tryb życia i wielkość obszaru zabiegowego. Im więcej tłuszczu znajduje się w konkretnym miejscu, tym dłużej trzeba będzie poczekać, aż procesy metaboliczne usuną przez nerki pozostałości komórek tłuszczowych. Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, lipoliza iniekcyjna działa precyzyjnie i pozwala osiągnąć szybkie efekty.

 

Najlepsze rezultaty widoczne są u osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jednak nieborykających się z otyłością. Efekty przychodzą stopniowo i prezentują się naturalnie. Ostateczny efekt można ocenić po około trzech tygodniach od ostatniej aplikacji preparatu.

 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji i wyjaśnień w kwestii lipolizy iniekcyjnej, możesz umówić się na konsultację z lekarzem w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.Comments are closed.

Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft icfm.org 802.org