Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wampirzy lifting to innowacyjna terapia odmładzająca. Sprawdź, czym jest osocze bogatopłytkowe i jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej.

Czym jest osocze bogatopłytkowe i jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Osocze bogatopłytkowe to cenna substancja lecznicza, która znajduje się w naszej własnej krwi. Dzięki właściwościom regenerującym znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, w tym w medycynie estetycznej. Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego nazywana jest wampirzym liftingiem i wbrew pozorom jest to niezwykle łagodna dla organizmu, bezpieczna i skuteczna terapia odmładzająca. Co warto wiedzieć na temat tej niekonwencjonalnej metody?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to składnik krwi. Do zabiegów medycyny estetycznej pozyskuje się go z własnej krwi pacjenta, a wprowadza pod skórę metodą mezoterapii igłowej – wyjaśniają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki. Obecne w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu skutecznie pobudzają organizm do rewitalizacji tkanek. Po podaniu ich w miejsce zabiegowe rozpoczyna się proces regeneracyjny. Następuje przyspieszona wymiana komórkowa, co wiąże się z zahamowaniem procesu starzenia (działanie anti-aging).

Po ostrzykiwaniu osoczem w skórze rozpoczynają się procesy naprawcze, których ostateczne efekty widoczne będą po upływie 3 miesięcy. Procesy zachodzące podczas terapii, porównywane są z gojeniem się ran. Komórki są stymulowane do namnażania, wytworzone zostają nowe włókna kolagenowe oraz naczynia krwionośne. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu stymulują powstawanie nowych komórek i kolagenu, co prowadzi do regeneracji skóry. Aby utrzymać skórę  w doskonałej kondycji, zabiegi należy regularnie powtarzać.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej

Osocze bogate jest w płytki krwi i czynniki wzrostu, dzięki czemu ma silne właściwości regeneracyjne, które wykorzystano w zabiegach medycyny estetycznej. Ponadto działa przeciwzapalnie i wpływa na takie procesy, jak m.in. tworzenie naczyń krwionośnych, stymulacja syntezy DNA, odtwarzanie tkanek i odbudowa skóry.

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego wykorzystują naturalny potencjał organizmu do samoregeneracji, co czyni z nich terapie naturalne, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne. Osocze bogatopłytkowe najczęściej stosuje się w celu odmładzania twarzy. Nie jest to jednak jedyne przeznaczenie tej dobroczynnej substancji. Z powodzeniem stosowana jest ona również w celu:

  • profilaktyki przeciwstarzeniowej,
  • leczenia różnego rodzaju blizn, w tym potrądzikowych,
  • rewitalizacji skóry,
  • redukcji zasinień pod oczami,
  • likwidacji przebarwień i innych zmian skórnych,
  • wzmocnienia osłabionych włosów,
  • zahamowania łysienia androgenowego,
  • łagodzenia stanów zapalnych skóry,
  • przyspieszenia regeneracji po innych, bardziej inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej.

Zabiegi iniekcyjne z użyciem osocza bogatopłytkowego stosowane są również w ortopedii, medycynie pourazowej i regeneracyjnej, np. przy leczeniu uszkodzeń więzadeł czy zwyrodnień stawów.

Na czym polega wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to nic innego, jak mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym. Jej przebieg nie różni się praktycznie od tradycyjnej mezoterapii. Polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi z ramienia, którą następnie wiruje się w wirówce przez około pięć minut, aby oddzielić osocze od innych elementów morfotycznych krwi. Tak przygotowany materiał trafia do strzykawki, a następnie jest wprowadzany do obszaru zabiegowego za pomocą serii drobnych nakłuć. Na żadnym z etapów osocze nie ma kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, a więc w pełni zachowuje swoje właściwości regenerujące. Na zakończenie zabiegu lekarz może nałożyć na skórę serum lub krem, aby złagodzić wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia po nakłuciach.

Więcej na temat osocza bogatopłytkowego dowiesz się od specjalistów z katowickiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Comments are closed.