Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kim jest radca prawny i kiedy może pomóc?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prawo w Polsce jest niezwykle skomplikowane, a każdemu z nas może przydarzyć się sytuacja, w której potrzebna będzie jego znajomość. Nie musisz działać na własną rękę, stresować się i przeszukiwać internetu w poszukiwaniu odpowiednich paragrafów – wystarczy skorzystać z pomocy radcy prawnego. Skorzystanie z usług profesjonalistów znacznie przyśpiesza rozwiązywanie problemów, dlatego coraz częściej osoby potrzebujące pomocy zgłaszają się do kancelarii prawnych

Kim jest radca prawny?

Zacznijmy od odpowiedzenia na pytanie – kim ogóle jest radca prawny? Jest to osoba, która posiada wyższe wykształcenie prawnicze i ukończyła aplikację radcowską, zaliczając egzamin zawodowy.  Po wpisaniu na listę radców prawnych zawód ten posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co zapewnia klientom maksymalny poziom ochrony ich interesów.

 

Radca prawny może reprezentować klienta w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, prawa pracy oraz prawa rodzinnego. Możesz uzyskać pomoc w otwarciu firmy, rozwiązywaniu konfliktów z kontrahentami i pracownikami czy starać się odzyskać pieniądze z ubezpieczenia. Więcej o działalności Radcy Prawnego we Wrocławiu MS Kancelaria przeczytasz na stronie – http://mskancelaria.com/.

 

W jakich sytuacjach może pomóc radca prawny?

Praca radcy prawnego polega ona przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu różnego rodzaju pism, reprezentowaniu swoich klientów przed sądami oraz organami administracji publicznej, sporządzaniu opinii prawnych oraz opiniowaniu różnego rodzaju umów.

 

Radca prawny może stanowić ogromne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy każdego dnia zmagają się ze skomplikowanymi zapisami prawa gospodarczego. Działanie każdego biznesu jest regulowane przez liczne zapisy i ustawy, których treści nie sposób znać, dlatego profesjonalna pomoc jest nieoceniona. Więcej o prawie gospodarczym i usługach świadczonych przez radców prawnych dowiesz się na stronie  http://mskancelaria.com/kancelaria-prawa-gospodarczego/.

 

Comments are closed.