Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak można wyjaśnić pojęcie łańcucha bloków?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pojęcie blockchain spotkać można już od dobrych kilku lat. To cała technologia na której opierają się kryptowaluty. Aczkolwiek, nie tylko tam wykorzystywana jest ta nowoczesna technologia. Co należy jeszcze o tym wiedzieć?

Transakcje finansowe i “zaufane instytucje”

Po raz pierwszy o technologii blockchain świat usłyszał w 2008 roku. To właśnie wtedy ukazała się praca niejakiego Satoshi Nakamoto. Jej tytuł to „Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System”. Po polsku – „Bitcoin: Elektroniczny system pieniężny oparty na sieci peer-to-peer”. To właśnie tam autor (autorzy) dali do zrozumienia całemu światu, że współczesne transakcje finansowe wcale nie wymagają zaangażowania “zaufanych instytucji”. Przy okazji – nie można stwierdzić, czy Nakamoto to jedna osoba, czy też więcej. Pomimo upływu lat, do dzisiaj nikt nie wie, kto odpowiedzialny jest za blockchain software development.

Bitcoin i inne kryptowaluty

Po opublikowaniu owej pracy, nie potrzeba było dużo czasu na to, aby pojawił się Bitcoin – pierwsza kryptowaluta. Niedługo potem pojawiały się kolejne, wirtualne monety, wzbudzające ogromne zainteresowanie wśród inwestorów. Blockchain development services sprawiły, że w chwili obecnej tych walut jest kilkanaście (tych, które naprawdę są warte uwagi) o różnej wartości. Blockchain to więc nic innego, jak tak naprawdę rejestr wszystkich transakcji, jakie pojawiają się na rynkach kryptowalut. Aczkolwiek, blockchain development sprawił, że tego typu technologia wykorzystywana jest już w różnych branżach.

Gdzie można wykorzystać blockchain?

Blockchain development company, takie jak np. 10Clouds sprawiają, że jest to technologia, która doskonale odnalazła się m.in. w branży nieruchomości. Aby technologia blockchain mogła zostać wykorzystana, branża musi spełniać jeden z poniższych wymogów:

  • zasoby cyfrowe muszą pozwalać na wymianę informacji,
  • systemy płatności muszą pozwalać na reemisję, jak również na elektroniczne przesyłanie płatności,
  • elektroniczny system płatności, który pozwala na wykluczenie pośredników,
  • oprogramowanie musi umożliwiać zawieranie inteligentnych kontraktów, które również nie wymaga zaangażowania osób trzecich,
  • możliwość wykorzystania weryfikacji danych, w tym również na potwierdzanie autentyczności wykonywanych procesów. 

Dzięki temu, w przyszłości blockchain, który pozwala m.in. na blockchain application development, będzie mógł być wykorzystany w jeszcze większej ilości branż, niż jest to do tej pory. 

 

Comments are closed.