Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Rodzaje nadwozia – znajdź auto dla siebie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kupno nowego samochodu to nie lada wyzwanie! Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko parametrami technicznymi, ale również kształtem. Gabaryty i forma pojazdu mają wpływ nie tylko na jego estetykę, ale przede wszystkim komfort jazdy, bezpieczeństwo, pojemność bagażnika. Z myślą o osobach poszukujących najlepszego wariantu przygotowaliśmy krótki przegląd najpopularniejszych rodzajów nadwozia.

Najpopularniejsze rodzaje nadwozia: hatchback

Jakie rodzaje nadwozia są najczęściej spotykane? Listę otwiera hatchback, czyli dwubryłowe nadwozie z dodatkowymi drzwiami z tyłu pojazdu. Hatchbacki produkowane są w wersji trzy- oraz pięciodrzwiowej. Tylna, duża klapa zapewnia komfortowy dostęp do bagażnika. Tylne siedzenia można w prosty sposób złożyć. Z takim typem nadwozia produkuje się auta klasy A, B, a także C. Zgrabne i stosunkowo niedrogie auta o kompaktowej bryle spełnią oczekiwania osób szukających wygodnego, miejskiego samochodu. Możesz mieć pewność: nowy hatchback zmieści się na każdym, nawet ciasnym miejscu parkingowym! Do popularnych samochodów z nadwoziem typu hatchback zaliczamy Mazdę 3, Forda Focusa czy Volkswagena Polo.

Elegancki sedan

Sedan to trójbryłowe nadwozie z wyraźnie rysującą się częścią silnikową, pasażerską i bagażnikiem. W tym przypadku do bagażnika prowadzi klapa, która nie jest liczona jako dodatkowe drzwi. Szyba nie podnosi się wraz z klapą. Samochody typu sedan kojarzą się z luksusowymi limuzynami. Do ich najpopularniejszych reprezentantów zaliczamy Audi A8, BMW serii 7 oraz Toyotę Corollę.

Kombi – auto dla dużej rodziny

Szukasz wygodnego, rodzinnego samochodu z dużym bagażnikiem? Postaw na niezawodne kombi – samochód spełniający oczekiwania rodzin z dziećmi. Cechą charakterystyczną pojazdów typu kombi jest przedłużona, tylna część z bagażnikiem o dużej pojemności. Wśród cenionych aut z tej grupy wyróżniamy Forda Focusa, Volkswagena Passata i Forda Mondeo.

Comments are closed.