Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowe okna – o czym pamiętać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna są barierą oddzielającą domowników od zewnętrznego świata. To właśnie jakość wykonania okna, sposób jego montażu, wielkość przeszkleń i typ ram wpływają na komfort codziennego życia, estetykę pomieszczeń, wysokość comiesięcznych opłat za ogrzewanie. O czym należy pamiętać podczas wymiany stolarki okiennej? Sprawdź!

Parametr Uw 

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości okna jest parametr Uw – współczynnik określający ilość energii przechodzącej przez całą konstrukcje o powierzchni 1m2 w sekundę. Im jego wartość jest mniejsza, tym bardziej szczelne jest okno. Najlepszymi parametrami charakteryzują się okna pasywne. Innowacyjne okna z wielowarstwowym pakietem szybowym są energooszczędne, zapewniają maksymalny komfort cieplny niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury. Mimo tego, że zakup tego typu oszkleń jest niemałym wydatkiem, warto mieć świadomość, że inwestycja szybko się zwróci w postaci niskich rachunków za ogrzewanie. 

Montaż                          

Pamiętaj o tym, że nawet najlepsze i najdroższe okna nie będą dobrze spełniać swojego zadania, jeśli będą niewłaściwie osadzone w konstrukcji budynku. Montaż okien, szczególnie pasywnych, lepiej zostawić fachowcom.

Design 

Okna są elementem nie tylko praktycznym, ale również dekoracyjnym. W katalogach czołowych producentów znajdziesz ciekawe przeszklenia osadzone w modnych, cienkich profilach z PCV, drewna lub aluminium. Struktura i kolor ramy powinny harmonizować z wystrojem wnętrza i fasadą budynku. 

Okna Internorm w Warszawie – inwestycja  w komfort

Wymiana okien to niemała inwestycja. Aby mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru, ufaj jedynie sprawdzonym producentom oferującym produkty spełniające rygorystyczne normy obowiązujące w nowoczesnym budownictwie. Na polskim rynku szczególnie wyróżniają się okna Internorm dostępne w Warszawie. Jakość innowacyjnych okien renomowanego producenta potwierdzają liczne atesty i certyfikaty. 

Comments are closed.