Ad
Ad
Ad
Technologia

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich czasów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Maniacy gier komputerowych, z wielką niecierpliwością patrzą na to, co dzieje się na rynku, oczekując na różnego rodzaju publikacje, jakie ukazują się/mają ukazać się w najbliższym czasie. Na jakie nowości czekają współcześni gracze PC?

Ashes of Creation – czas na odmianę gatunku

Ile kosztuje Ashes of Creation? Wiele osób przeżyje ogromne zaskoczenie, ponieważ jest to jedna z tych propozycji, która ma opierać się na modelu subskrypcyjnym. Tzn. gracze będą tak długo mieli do niej dostęp, jak będą długo płacili miesięczny abonament. Szacuje się, że miesięczna opłata ma wynosić 15 dolarów amerykańskich. Czy tak będzie faktycznie? Okaże się po premierze.

Świat z elementami fantasy

Ktoś może powiedzieć, że jest to gra, która niezbyt różni się od innych propozycji, jakie można znaleźć w sklepach. Ashes of Creation zaskakuje, ponieważ jest to nie tylko świat fantasy, ale również orientu i średniowiecza. Takie skrzyżowania różnych światów nie są zbyt często spotykane. Na uwagę również zasługuje to, że gracze sami oddziałują na to, co się będzie działo. Ich kolejne kroki sprawiają, że ten fantastyczny świat wygląda tak, a nie inaczej. 

Dziać się może dużo. Chociażby dzięki dużej aktywności mieszkańców wioski, już niedługo może się ona rozwinąć w prężnie działające miasto. Nie można również zapomnieć o tym, że na graczy czyhają magiczne potwory – śpiące smoki, które można bardzo łatwo obudzić. Chociaż, czy faktycznie do tego będą dążyć gracze? 

Jaka postać?

Nie lada radość sprawia fakt, że to gracze mają szansę na to, aby stworzyć swoją własnę postać. Od tego właśnie rozpoczyna się grę. Cztery gatunki reprezentują osiem ras. Każdy z dwóch gatunków doczekał się kolejnych dwóch podgatunków. Jak więc widać, robi się całkiem spora ilość osób do wyboru. 

Warto mieć na względzie to, że każda z postaci, w przyszłości będzie miała dopasowane poszczególne bonusy, jakie będą przyznawane w trakcie gry, za kolejne osiągnięcia. 

Świat w grze jest bardzo zróżnicowany. Co więcej, na bieżąco reaguje on na decyzje, jakie będą podejmowane przez graczy. A jest co robić, ponieważ na początku można stać się właścicielem niewielkiego skrawka ziemi po to, aby w przyszłości całość móc przekształcić w ogromną metropolię, rozwijającą się w bardzo szybkim czasie. 

Aczkolwiek, należy dodać, że w grze dzieje się również wiele rzeczy, na które sam gracz nie ma wpływu. Mowa tutaj chociażby o mijających porach roku, czy też o różnorakich kataklizmach, z jakimi gracze będą mieć do czynienia. 

 

Comments are closed.